uzman-psikolog-reyhan-unver-fidan-www-psikologhanem-com-1

Reyhan Ünver Fidan, %100 burslu olarak girdiği İstanbul Şehir Üniversitesi’nde Psikoloji bölümünü tamamlayarak, psikolog unvanı almaya hak kazanmıştır. Yetişkinlere ve çocuklara yönelik bireysel psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir. Aynı zamanda aile ve ebeveynlik danışmanlığı yapmaktadır.

Reyhan Ünver Fidan, 2013 yılında İngiltere’de Supplemantry School and Home Clinic’de stajını tamamlamıştır. Lisans ve yüksek lisans dönemi boyunca üniversite bünyesinde çeşitli akademik araştırmalarda bulunmuş, akademik çalışmalara katkı sağlamıştır. Gençlik Spor Bakanlığının madde bağımlılığına yönelik başlattığı projede yer almış, Küçükçekmece, Başakşehir ve Bahçeşehir bölgesindeki devlet liselerinde seminerler vermiştir. Ardından Büyükçekmece Kaymakamlığı bünyesinde madde bağımlılarıyla ve aileleriyle çalışmıştır. Ulusal ve uluslararası platformlarda çeşitli konularda toplam 40’a yakın seminer vermiştir.  Sen Psikoloji danışmanlık merkezinde yetişkinlere terapi hizmeti sunmuştur.  Çamlıca Çocuk Akademisinde periyodik olarak profesyonel gözlem ve ebeveynlik seminer hizmeti vermiştir.
Reyhan Ünver Fidan, Hitit Üniversitesi’nde Araştırma Görevlisi olarak görev yapmaktadır. Sivil toplum kurumlarına ve firmalara eğitimler vermekte danışmanlık vermektedir.  Aynı zamanda bireysel yetişkin terapi kapsamında iş/okul yaşamına ilişkin sorunlar, ilişki sorunları, iletişim sorunları, yalnızlık, stres, uyum sorunları, özgüven ve kimlik bunalımları, depresyon, madde bağımlılığı alanlarında çalışmaktadır. Çocuklarda oyun terapisti olarak davranış bozukluğu, okula uyum, okula gitmeme, kendine zarar verme, öfke krizi, içe kapanıklık, bağlanma ayrılma problemleri, uyku sorunu, alt ıslatma, tırnak yeme, sosyal ilişkilere yönelik ilgi kaybı üzerine çalışmaktadır.